Jak dbać o swoje żyły i naczynia krwionośne? Żylaki nie będą Ci straszne!
Żylaki to częsta przypadłość osób starszych, ale nie tylko. Dziś opowiemy o tym, jak można sobie z nimi naturalnie radzić i zadbać o mocne naczynia krwionośne.
Jedną z najczęstszych dolegliwości związanych z układem krwionośnym, która nie dotyczy tylko osób starszych są żylaki. Dziś opowiemy o tym, jak można sobie z nimi naturalnie radzić i zadbać o mocne naczynia krwionośne.
Jak powstają żylaki?
Jednym z problemów związanych z nieprawidłowościami w budowie żył jest przewlekła niewydolność żylna. Żyły w nogach nie są w stanie dostarczać właściwej ilości krwi do serca.
Do jej objawów należą:
- puchnięcie nóg,
- ból i skurcze,
- swędzenie,
- żylaki,
- wrzody,
- uczucie słabości w nogach.
Zdrowe zastawki w żyłach zapobiegają cofaniu się krwi. Żylaki powstają, właśnie gdy zastawki są osłabione, a w wyniku ich uszkodzenia w żyłach gromadzi się krew. Właśnie wtedy żyły przybierają charakterystyczny ciemnoniebieski lub nawet fioletowy kolor.
Wszystko to prowadzi do stopniowego puchnięcia nów, dyskomfortu i bólu - są one szczególnie odczuwalne po wielu godzina stania lub siedzenia.
Co pomoże na żylaki, puchnące nogi i wzmocni żyły?
Do powszechnych metod należy należy kompresjoterapia, a także noszenie pończoch kompresyjnych, które mają za zadanie poprawę przepływu krwipoprawiają przepływ krwi. W naszym sklepie znajdziesz wysokiej jakości skarpety na żylaki.
Istnieje też szereg naturalnych składników, które będą doskonałym wsparciem.
RUSZCZYK KOLCZASTY
Składniki aktywne zawarte w nim prowadzą do kurczenia się żył, co pozwala wrócić krwi do serca. Koniec z dyskomfortem, bólem czy uczuciem ciężkości w nogach. Co ważne, badania pokazują, że ruszczyk przyspiesza gojenie ran wywołanych żylakami.
WITAMINA C
Jej głównym zadaniem jest wzmacnianie ciał tętnic, żył oraz naczyń włosowatych. Witamina C odgrywa także ważną rolę w produkcji kolagenu, który (razem z elastyną) odpowiada za elastyczność wszystkich naczyń krwionośnych, a także zmniejsza stan zapalny.
RUTYNA
Rutyna potęguje działanie witaminy C, a także wzmacnia naczynia krwionośne i poprawia krążenie krwi. Dzięki temu znajdziecie ją w składzie preparatów stosowanych w leczeniu chorób żylnych.
Jak dbać o swoje żyły i naczynia krwionośne?
Siedząca praca, nadwaga, papierosy, obcisłe spodnie czy rajstopy, to kilka czynników, które znacząco przyczyniają się do powstawania żylaków.
Szczególnie ważne jest zrezygnowanie z palenia papierosów. Dlaczego?
Dym papierosowy sprawia, że krew staje się uboga w tlen, a przez to gęstnieje, co sprawia, że z trudem przedostaje się przez naczynia włosowate. Wszystko to prowadzi do stopniowego niedotlenienia, co może w konsekwencji prowadzić do trwałych uszkodzeń płuc, serca i innych narządów.
Nie będziemy ukrywać, że aktywny tryb życia będzie pomocny w utrzymaniu dobrej kondycji nie tylko układu krwionośnego, ale i całego organizmu. Regularna aktywność fizyczna, jak choćby szybkie spacery, nordic walking, bieganie czy jazda na rowerze będą niwelować nadciśnienie, a co za tym idzie, zmniejszać ryzyko wystąpienia żylaków.
Według lekarzy i naukowców systematyczne spacery, które trwają 30-40 minut zbawiennie wpływają na cały układ krążenia. To wystarczy, by przyspieszyć krążenie, usunąć szkodliwe elementy przemiany materii, a także dotlenić wszystkie komórki i narządy.
Nie bez znaczenia będzie także odpowiednia dieta i zdrowe nawyki żywieniowe. Codzienne menu powinno być bogate w warzywa. Dietetycy zalecają rezygnację ze smażonych potraw - wskazane jest przygotowanie pieczonych, duszonych i gotowanych dań. Oczywiście, należy unikać fast-foodów oraz produktów wysoko przetworzonych. Koniecznie trzeba zadbać o odpowiednią porcję tłustych ryb, które bogate są w kwasy omega-3, a w okresie jesienno-zimowym suplementować witaminę D.
Macie jeszcze własne pomysły? Podzielcie się nimi w komentarzach!
W tej samej kategorii
Tagi
- Jaka witamina D3 dla seniora? Czy (i kiedy) warto ją stosować?
- Łokieć Tenisisty - czy jesteś w grupie ryzyka? Sprawdź skuteczne metody leczenia!
- Seniorze, nie siedź w domu w słoneczny dzień! 3 ważne powody
- Alergia na roztocze kurzu domowego - jak sobie z nią radzić?
- Alergia na pyłki roślin - co musisz wiedzieć?
Komentarze
Napisz komentarz