Stabilizatory i ortezy barku
Urazy ortopedyczne to popularne dolegliwości osób aktywnych, uprawiających sporty, biegających lub grających w gry zespołowe, ale też pojawiają się u osób starszych, u których stawy bywają osłabione i podatne na uszkodzenia. Leczenie takich dolegliwości wymaga stosowania specjalnych usztywnień, dzięki którym staw barkowy zostaje utrzymany we właściwej dla niego pozycji i nie jest narażony na przeciążenia.
Do stabilizacji stawów służą stabilizatory barku, które znajdziecie państwo w ofercie naszego sklepu w wielu różnych formach i do różnych zastosowań. Kategoria ortez na bark obejmuje bogaty wybór produktów przeznaczonych do leczenia stawu barkowego, który uległ kontuzji lub zwichnięcia. Stabilizator barku rekomenduje się także w procesie leczenia złamania barku, które powstało na skutek zbyt dużego obciążenia, wzmożonej aktywności lub innych schorzeń współtowarzyszących. Polecamy też ortezy barku różnej długości, które pomogą przywrócić sprawność stawu po skręceniach i urazach tkanek miękkich z efektem opuchlizny.
Stabilizatory barku sprawdzają się też w rehabilitacji po złamaniach, operacjach, uszkodzeniu ścięgna i innych tego typu dysfunkcjach. Ich konstrukcja ma zadanie unieruchomić uszkodzona część, zapewniając terapeutyczne ciepło i wsparcie w czasami żmudnej rekonwalescencji. W ofercie posiadamy procesjonalny stabilizator stawu barkowego, który wyróżnia się wytrzymałością, delikatnym materiałem i komfortowym kształtem, powstałym z myślą o bezpieczeństwie pacjentów i sportowców. Tego typu ortezy stosowane są po zabiegach operacyjnych, w okresie rehabilitacji, a także w roli prewencji, gdzie mięśnie wymagają wsparcia i podparcia. W kategorii znajdziecie też Państwo kołnierze ortopedyczne w wielu odmianach, ortezy kończyn górnych, kciuka, ortezy dynamiczne dla różnych stawów i stabilizatory łopatki czy obojczyka po złamaniach i operacjach. Każdy z nich ma nieco inną funkcję niż orteza barku, dlatego warto zapoznać się ze specyfikacją każdego modelu.
Gdy podejmujesz się rehabilitacji po operacji - postaw na produkty, gwarantujące profesjonalne usztywnienie i zdrowie. W przypadku pytań i wątpliwości - zachęcamy do kontaktu.
Orteza obojczyka dostępna jest w kilku różnych wariantach konstrukcyjnych, które należy dostosować do rodzaju schorzenia pacjenta. Stąd też zwróć koniecznie uwagę na to, jakiego rodzaju stabilizator wybierasz (jeżeli korzystasz ze wskazań medycznych lekarza lub fizjoterapeuty, zamów dokładnie taki model, jaki zapisał specjalista).
Ortezy na złamany obojczyk zaleca się w trakcie rehabilitacji urazów/zwyrodnień. Może to być chociażby kamizelka Desaulta (orteza kończyny górnej), która zapewnia utrzymanie ręki w jednej, określonej pozycji, z ramieniem zgiętym pod kątem 90 stopni.
Jeżeli uszkodzenie obejmuje jedynie bark, specjalista może zalecić stabilizator typowo ograniczający ruchomość stawu w tym miejscu lub też tak zwaną ortezę odwodzącą stawu barkowego. Urazy obejmujące obojczyk mogą z kolei wymagać noszenia ortezy ósemkowej, która swoją nazwę zawdzięcza charakterystycznym pętlom na plecach, układającym się na kształt leżącej ósemki.
Przede wszystkim stabilizatory barkowe i obojczykowe zalecane są jako wsparcie w rehabilitacji po urazach (kontuzje związane ze zwichnięciem stawu), w stanach zwyrodnieniowych oraz jako usztywnienie po operacjach.
Ortezy obojczyka mogą być doskonałym rozwiązaniem również w przypadku złamania obojczyka, która to kontuzja jest szczególnie dotkliwa, jak i często diagnozowana.
W niektórych przypadkach orteza na bark i ramię zalecana jest w momencie, gdy zachodzi ryzyko nadmiernego obciążenia kończyny górnej (na przykład na skutek uprawiania sportu). Noszenie stabilizatorów tego rodzaju może łagodzić także dolegliwości bólowe.