Kule ortopedyczne
W naszym asortymencie dostępne są kule ortopedyczne, czyli wyposażenie medyczne przeznaczone do bezpiecznego podparcia się użytkownika w trakcie chodzenia. Klientom oferujemy przy tym kule ortopedyczne pachowe oraz kule ortopedyczne łokciowe. Nowoczesne akcesoria medyczne tej kategorii są bardzo lekkie, zatem nie obciążają dodatkowo ciała pacjenta, zapewniając mu jednocześnie maksymalną, jak na takie warunki, swobodę.
Samodzielne poruszanie się wymaga dużej sprawności kończyn dolnych oraz stawów biodrowych, a ponieważ nogi i biodra narażone są wówczas na duże obciążenia, muszą być sprawne i w pełni gotowe do pracy. Seniorzy z problemami układu ruchowego, a także osoby po operacjach kończyn lub stawów biodrowych, muszą korzystać z pomocy kul inwalidzkich (Alternatywą są także stylowe i wygodne laski ortopedyczne) pozwalających im na minimalizowanie tego obciążenia. Kule ortopedyczne, jakie znajdziecie Państwo w tej kategorii, to niezbędna pomoc dla wszystkich tych osób, których nogi nie funkcjonują wystarczająco dobrze, albo jeden ze stawów biodrowych wymaga odciążenia po operacji czy wypadku. W asortymencie posiadamy trzy rodzaje kul ortopedycznych, które możecie Państwo dostosować do konkretnych potrzeb i możliwości ruchowych osoby z dysfunkcją układu ruchu. Proponujemy zarówno lekkie kule ortopedyczne łokciowe tradycyjne oraz uchylne, jak i oferowane w parach kule pachowe.
Wiele osób, którym przyszło zakupić akcesoria tego rodzaju zastanawia się, jakiego rodzaju kule medyczne zamówić.
Zatem kule ortopedyczne – jakie wybrać, by sprawdziły się najlepiej i korzystanie z nich było komfortowe dla pacjenta? Pierwszym kryterium wyboru będzie rodzaj kul – tu, jak wspomnieliśmy, użytkownik może sięgnąć po dość standardowe kule łokciowe, z których korzystanie jest stosunkowo proste lub też po kule pachowe, które są mniej typowe, za to bardziej funkcjonalne w przypadku osób z ograniczoną ruchomością dłoni.
Znacznie ważniejsze przy wyborze kuli ortopedycznej jest jednak zwrócenie uwagi na kilka ważnych parametrów takich, jak:
Nowoczesne kule ortopedyczne (kule rehabilitacyjne) to wyposażenie bardzo lekkie, a do tego trwałe i odporne na obciążenia. Co więcej, na rynku dostępne są również kule ortopedyczne amortyzowane, które doskonale pochłaniają drgania wywoływane w trakcie przemieszczania się.
Nowoczesne, lekkie kule ortopedyczne nie stanowią do tego zbytniego obciążenia – dzięki wykonaniu z takich materiałów, jak aluminium są bardzo odporne i trwałe, ale nie ciężkie.
Jaka jest cena kul ortopedycznych? Tutaj odpowiedź będzie uzależniona od wariantu wyposażenia. Zatem, ile kosztują kule ortopedyczne w najprostszej formie? Zazwyczaj jest to koszt około kilkudziesięciu złotych.
Zastanawiasz się, czy kule ortopedyczne są refundowane? Tak! Zgodnie z polskimi przepisami, prawo do skorzystania z takiej refundacji obejmuje osoby ubezpieczone, a zlecenie na zakup kuli do chodzenia ze stosownym dofinansowaniem musi być wystawione przez specjalistę (na przykład lekarza ortopedę).
Wysokość refundacji może zmieniać się w czasie, w zależności od wprowadzania nowych, kolejnych wytycznych przez Narodowy Fundusz Zdrowia, zazwyczaj wynosi kilkadziesiąt procent i przysługuje pacjentom co kilka lat (na przykład raz na trzy lata). Chociaż dofinansowanie nie obejmuje całej kwoty, biorąc pod uwagę stosunkowo niskie ceny zakupu kul ortopedycznych, nawet taka dopłata znacznie obniża koszty.
W sklepie medycznym Pomoce Dla Seniora dostępne są profesjonalne kule medyczne łokciowe i pachowe.
Kule ortopedyczne pod pachy, czyli kule ortopedyczne pachowe mają kształt pozwalający na umieszczenie ich pod ramionami (pod pachami). Tym samym inaczej rozkłada się ciężar ciała (zamiast na ramionach, opierasz się na barkach). Chociaż ten wariant kul do chodzenia wydaje się być znacznie rzadziej spotykany, bywa wyjątkowo wygodny dla osób mających problem z poruszaniem dłońmi i rękami. W takiej sytuacji oparcie się na barkach działa odciążająco.
Kule ortopedyczne łokciowe natomiast pozwalają opierać ciężar na ramionach, jednak jest on przenoszony nie na pachy, a na przedramiona. W trakcie ich używania ręce pozostają zgięte w nadgarstkach, co również bywa pewnym obciążeniem. Są za to lekkie i przy sprawnych ramionach pozostają wygodne w codziennym użytkowaniu.